Grupa POGRANI

A TERAZ...

koncerty, koncerty, koncerty...

więcej na facebooksierpień 2013

46 Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej - Szklarska Poręba.


luty 2013

W dniach 15 - 17 lutego 2013r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się przegląd filmów o górach im. Tadeusza Piotrowskiego "O! GÓRY". Grupa Pograni uświetniła przegląd podczas otwarcia oraz koncertu finałowego.


październik 2012

Grupa Pograni wypływa na szerokie wody. 9 października 2012r. Romek z Piotrkiem wystąpili w Telewizji Pomerania i udzielili wywiadu oraz zagrali kilka utworów. Zapraszali tam na miniwystawę dedykowaną technice wspinaczkowej oraz swój koncert w Muzeum Techniki i Komunikacji.

Koncert Grupy Pograni w Muzeum Techniki i Komunikacji odbył się 13 października. Koncertem tym uświetnili wydarzenie zatytułowane Górskie powitanie jesieni czyli miniwystawę dedykowaną technice wspinaczkowej.

Zobacz zdjęcia oraz film z tego koncertu.


czerwiec 2012

Romek z Piotrkiem tworzą nowe utwory, repertuar grupy się poszerza. Także ich zasoby sprzętowe się rozbudowują, na koncertach można usłyszeć utwory w nowych aranżacjach gitarowych.

Na koncercie 1 czerwca w Pracowni PTTK chłopaki zaskoczyli nas nową jakością brzmienia swych utworów. Wygrywane kawałki na gitarach dwunastostrunowej, akustycznej, elektrycznej oraz basowej dały piekny efekt. Fani szaleli z uniesienia. Na koniec każdy mógł spóbować swoich sił przy mikrofonie. Oto kilka zdjęć i filmów z tego koncertu.

Burzę oklasków i ciepłe przyjęcie Zespół Pograni otrzymał także podczas kocertu w Ińsku 9 czerwca 2012r. podczas XXXIV Spotkania Pokoleń.

Z niecierpliwością czekamy na drugą płytę. A do tegoo czasu zapraszamy na kolejne koncerty i spotkania przy gitarze.


listopad 2011

W życiu naszego Klubu nastąpiło epokowe wydarzenie, krok milowy na naszej śpiewnej ścieżce. Została wydana pierwsza płyta Grupy Pograni.

GRUPĘ POGRANI (od górskiej grani) tworzą Piotrek Szymański i Romek Soroko. Spotkali się na alpejskich via ferratach. Głosy i gitary zgrali na spotkaniach Klubu Tatrzańskiego. Po latach solowych interpretacji turystycznej klasyki postanowili układać własne piosenki. Pomysł nagrania domowym sposobem (na komputerze) kilku piosenek dla przyjaciół przerodził się w nagranie płyty w profesjonalnym studiu Piotra Wilkońskiego w Morzyczynie. Piotr Wilkoński wspomaga ich teraz na basie na koncertach adresowanych do podobnych im miłośników gór i wędrówek. Tematyka utworów to wyprawy w gronie przyjaciół, piękno gór, poczucie wewnętrznej wolności. GRUPA POGRANI w przyjazny sposób słowem i dźwiękiem opisuje przyjaźń i umiłowanie gór.

Na płycie zatytułowanej "Do Chaty Izerskiej" jest 9 pięknych, górskich utworów, do których Romek z Piotrkiem sami napisali słowa i skomponowali muzykę.

Prapremierowy koncert odbył się podczas listopadowego wypadu do tytułowej Chaty Izerskiej (zdjęcia i filmy). W Szczecinie natomiast odbyły się dwa koncerty: 17 listopada w piwnicy klubowej oraz 2 grudnia w Pracowni PTTK.

Oto kilka utworów, które znajdują się na płycie: